Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварската полиција во контрола на алкохолизирани возачи

Изминатиот викенд (11/12 јануари) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово била спроведена акциска контрола на возачи кои ги управуваат возилата под дејство на алкохол.

На гостиварското подрачје биле откриени три алкохолизирани возачи. Тие биле исклучени од сообраќај, а возачките дозволи им биле одземени. При контролата полицијата открила и три други прекршоци.

Во контролата во Тетово биле откриени 19 возачи-прекршители, кои биле исклучени од сообраќај и времено им биле одземени возачките дозволи. Откриени и законски санкционирани биле и 34 други видови прекршоци.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!