Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварската полиција во контрола на алкохолизирани возачи

Изминатиот викенд (11/12 јануари) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово била спроведена акциска контрола на возачи кои ги управуваат возилата под дејство на алкохол.

На гостиварското подрачје биле откриени три алкохолизирани возачи. Тие биле исклучени од сообраќај, а возачките дозволи им биле одземени. При контролата полицијата открила и три други прекршоци.

Во контролата во Тетово биле откриени 19 возачи-прекршители, кои биле исклучени од сообраќај и времено им биле одземени возачките дозволи. Откриени и законски санкционирани биле и 34 други видови прекршоци.

 

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!