Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Гостиварската полиција повторно даруваше крв

 

Полициските службеници од ПС Гостивар уште еднаш покажаа дека се хумани и се вклучија во голем број во последната крводаритална акција, што се одржа во станицата во петокот. Акцијата ја организираше Општинска организација на Црвениот Крст – Гостивар и во неа беа собрани педесетина единици на крв.  „Чуварите на редот, мирот и сигурноста на граѓаните на Општина Гостивар, повторно ја искажаа својата хуманост дарувајќи дел од оваа драгоцена течност која спасува и човечки животи“, оценуваат организаторите изразувајќи задоволство од теко и резултатите од акцијата.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!