Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Гостиварската полиција пронајде дрога при претрес во куќа

Жител на гостиварското село Речане се соочува со пријава, откако во неговиот дом полицијата пронашла кокаин и извесна сума на пари.

Секторот за внатрешни работи соопшти дека вчера (9 јули) во периодот од 14 до 19 часот во Равен,  полициски службеници извршиле претрес во дом и други помошни простории каде живее лицето М.Л..

„При претресот бил пронајдени и одземени кокаин и пари. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.“, известува СВР Тетово.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!