fbpx
Поврзи се со нас

Вести

“Гостиварската противпожарната единица” – доби нов хидрауличен апарат

Објавено

на

weber_003Територијалната противпожарната единица Гостивар, од дирекцијата за заштита и спасување на Република Македонија (ДЗС). Доби хидрауличен сет, апарат-клештa коjа служи за сечење и растргнување на каросеријата на возилата при тешки сообраќајни несреќи. Се со цел за брзо извлекување на телата на настраданите во ситуации каде минутите живот значат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!