Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Гостиварски голф излетал од коловоз, петмина се повредени

На регионалниот пат Тетово-Пирок, кон локалниот пат за тетовски Раковец, вчера (11 август) околу 11 часот и 40 минути, патничко возило „Фолксфаген Голф“ со гостиварски регистарски ознаки, што го управувал 34-годишниот А.Н. од селото Ломница, излетало од коловоз.

Возачот и сопатници во возилото на возраст од 17, 18 ,20 и 77 години пренесени се во тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош, извести Секторот за внатршени работи.

Полицијата извршила увид на местот на несреќата.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!