fbpx
Поврзи се со нас

Вести

„Гостиварските деца“ за атомски КК Гостивар

Објавено

на

Раководството на КК Гостивар полека, но сигурно го комплетира тимот кој ќе се натпреварува во сезоната 2018/2019. После тренерот Марјан Србиновски, искусниот Тасовски и младинскиот репрезентативец Зеќири, денес управата на гостиварци направи чекор, на што се еднакво горди и во клубот и љубителите на кошарката во Гостивар.

Официјализирана е соработката со играчите на Кошаркарскиот клуб Гостивар кои потекнуваат од овој град, врз кои посериозно ќе се потпрат во сезоната што следи. Родени гостиварци кои ги поминале сите возрасни кошаркарски категории во Гостивар и горат од желба да го облечат дресот на првиот тим на КК Гостивар. Некои од нив веќе се во првиот тим, некои чукаат на вратата.

Во новата сезона во бело-синиот дрес ќе ги гледаме гостиварците: каптенот Ренато Димитриески (1991), Роберт Димитриески (1991), Златко Јовицоски (2000), Кипре Серафимоски (2000), Марјан Ѓорѓиески (2000), Антонио Симуноски (2000) и Борис Дукоски (2001).

– Многу сметаме и многу вложуваме во младинските категории на клубот. Гостивар е познат како расадник на кошаркари кои настапуваат насекаде. Горди сме на фактот што можеме да ги пополнуваме позициите во првиот тим со играчи од нашата школа, ни изјави тим-менаџерот Саити.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!