fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварско: Фатен со марихуана во близина на училиште

Објавено

на

Министерството за внатрешни работи информира за уште едно приведување заради марихуана на гостиварското подрачје.

Вчеравечер (17 јануари) околу 21 часот во близина на училиште во селото Сенокос, гостиварско, полициски службеници од Полициска станица Гостивар лишиле од слобода 24 годишен жител на ова село, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, најави МВР.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!