Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварско: Си го нападнал братот заради долгови

Објавено

на

Триесетгодишен жител на гостиварско село вчера (втори мај) во 22 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавил дека околу 20 часот во дворот пред семејната куќа физички бил нападнат од неговиот 22 годишен брат поради нивни нерасчистени должничко-доверителски односи.

Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена