Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварско – Жена нападната со нож во нејзиниот двор

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово соопшти дека вчера (16 февруари) околу 11 часот и 40 минути, 33-годишната Х.К. од гостиварско Дебреше пријавила дека десетина минути пред тоа во дворот пред нејзината семејна куќа во Дебреше била нападната од едно машко лице, кое и барало пари и кое со остар предмет и нанело повреди.

Полицијата извести дека се расчистува и документира случајот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Gostivar – Një grua është sulmuar me thikë në oborrin e saj

Објавено

на

Sektori për Punë të Brendshme Tetovë ka njoftuar se dje (16 shkurt) rreth orës 11 e 40 minuta, 33-vjeçarja H.K. nga Debreshi i Gostivarit, ka raportuar se dhjetë minuta më parë, në oborrin e shtëpisë së saj në Debreshë, ishte sulmuar nga një burrë, i cili i kishte kërkuar para dhe i cili e kishte lënduar me send të mpreht.

Policia njoftoi se rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена