fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Гостиварци фатени со марихуана

Објавено

на

Двајца гостиварци завршиле во Полициска станица откако кај нив била пронајдена марихуана.

Како што соопштуваат од полицијата, вчеравечер околу 21 часот и 15 минути, на улица „Сретко Крстевски“ во Гостивар биле лишени од слобода 22 годишниот Г.Д. и 28 годишниот И.М. Откако биле легитимирани и им било прегледано возилото „БМВ“ со гостиварски таблици, во јакната на едниот од нив било пронајдено  најлонско ќесе со растителна материја, најверојатно канабис, а во внатрешноста на возилото една зипер-кесичка со иста материја.

Нешто подоцна, при претрес на домот на Г.Д, реализиран со судска наредба, во една од собите било пронајдено уште едно најлонско ќесе и зипер-кесичка со марихуана.

„Пронајденото е одземено и ќе се вештачи, двајцата гостиварци задржани се во Полициската станица и се расчистува случајот“, информираат од полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!