Поврзи се со нас

Вести

Гостиварци утре одлучуваат кој ќе ја води општината наредните четири години

Објавено

на

 

Според податоците од Државната изборна комисија во избирачкиот список за општина Гостивар има вкупно 79.569 гласачи. Сите тие, утре 15 октомври можат да го остварат своето право на глас во едно од вкупно 121 избирачко место. Од Општинската изборна комисија надлежна за територијата на општина Гостивар известија дека се е подготвено за спроведување на изборниот процес. Изборниот материјал навреме стасува до избирачките одбори и целата процедура се одвива без застои и пречки.

Гостиварци утре одлучуваат во чии раце ќе биде локалната власт во наредните четири години. Избираат меѓу седум кандидати за градоначалник и девет листи за советници.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена