Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 09/05/2019 | 11:33

Гостиврец тешко повреден растоварувајќи железо

На улица „Борче Јовановски“ во Гостивар, вчера ( 8 мај ) околу 16 часот и 30 минути, растоварувајќи арматурно железо од приколка на товарно моторно возило „Мерцедес“ со гостиварски регистарски таблици, 34-годишниот гостиварец  Н.Е. задобил тешки телесни повреди.Набрзо, тој е  пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, а по укажаната лекарска помош, префрлен е во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Извршен е увид и се утврдуваат сите околности поврзани со неговото повредување.

                             

Напишете коментар