fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Гостиврец тешко повреден растоварувајќи железо

Објавено

на

На улица „Борче Јовановски“ во Гостивар, вчера ( 8 мај ) околу 16 часот и 30 минути, растоварувајќи арматурно железо од приколка на товарно моторно возило „Мерцедес“ со гостиварски регистарски таблици, 34-годишниот гостиварец  Н.Е. задобил тешки телесни повреди.Набрзо, тој е  пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, а по укажаната лекарска помош, префрлен е во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Извршен е увид и се утврдуваат сите околности поврзани со неговото повредување.

                             

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!