fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Грабеж во црквата „Свети Илија“ во Пожаране

Објавено

на

Вчера (22 февруари) во 15 часот и 35 минути, 73-годишен пожаранец во СВР Тетово пријавил дека непознати сторители со употреба на сила влегле во црвата „Свети Пророк Илија“ во селото и одзеле парични средства и предмети.

Извршен е увид и се работи на расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!