fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Градоначалникот на Маврово Ростуше објави дека е позитивен на коронавирус

Објавено

на

Градоначалникот на Општина Маврово Ростуше, Медат Куртовски во статус на фејсбук претпладнево објави дека е позитивен на коронавирус.

„Сакам да Ве известам дека и покрај почитувањето на мерките за заштита од вирусот Ковид 19 направив тест и тестот испадна позитивен. Јас сум во добра состојба и ќе останам во домашна изолација. Се надевам дека не сум придонесол за понатамошно ширење на оваа зараза. Упатувам апел за почитување на мерките за заштита.“, напиша градоначалникот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!