Поврзи се со нас

Гостивар

Градоначалникот во посета на дежурните служби во ПС Гостивар и пожарна

Првиот човек на Гостивар, Арбен Таравари вечерва ги посети дежурните служби во Противпожарната единица и ПС Гостивар. Поразговара со пожарникарите и полицајците коишто на новогодишната ноќ остануваат во служба на граѓаните, на своите работни места, се` до раните утрински часови и им подели новогодишни пакетчиња.

„Веќе традиционално ги посетуваме дежурните служби на новогодишната ноќ. Тие секако го заслужуваат нашето внимание. Може да кажам дека владее пријатна и убава атмосфера, службите се комплетирани со повеќе луѓе од вообичаено. И во Противпожарната единица и во полицијата, ни рекоа дека до сега имале мирна ноќ. Пожарникарите имале само една мала интервенција. Би им посакал така да остане и да немаат многу работа вечерва.“, изјави градоначалникот.

Пожарникарите и полициските службеници се заблагодарија на посетата, честитајќи им ја на гостите од општината новата година.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 1 час

Нови две жртви на Ковид 19 во Македонија, починаа пациенти од Куманово и Дебар

Гостиварпред 2 часа

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 2 часа

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 3 часа

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 6 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 7 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 20 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 22 часа

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!