Поврзи се со нас

Гостивар

Градскиот пазар во Гостивар официјално затворен 30 дена

Општина Гостивар информираше дека големиот градски пазар нема да работи во наредните 30 дена.

„Ова е заедничка одлука на градоначалникот Арбен Таравари и на Кризниот штаб во Гостивар, како и со разбирање од страна на раководителите на  Претпријатието “Прогрес пазари“’ кое управува со големиот градски пазар. Бараме разбирање од граѓаните и апелираме да се придржуваат кон препораките за заштита од пандемијата на коронавирусот.“, соопшти локалната самоуправа.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!