Поврзи се со нас

Гостивар

Граничниот премин „Прохор Пчински“ од утрово затворен

Согласно насоките од Владата на Република Србија, а во врска со Ковид 19 граничниот премин Прохор Пчински од денес (12 март) од 7.00 часот е затворен за патници и возила.

Поради тоа сите патници и возила од нашиот граничен премин Пелинце ќе се пренасочуваат на Заедничкиот граничен премин Табановце-Прешево, соопшти МВР.

Вчера Светската здравствена организација прогласи пандемија на коронавирус.

 

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!