fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Грантови од 3.000 до 10.000 евра ќе добијат рестораните за свадби

Објавено

на

Во четвртиот пакет антикризни мерки кои ги промовираше денеска премиерот Заев, помеѓу 31 точка предвидени се и грантови кои ќе ги добијат рестораните за свадби.

„Грантови ќе добијат ресторани за свадби кои не работат, а помошта ќе биде од вкупно еден милион евра или од 3.000 до 10.000 евра за ресторан.“ рече премиерот.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!