Поврзи се со нас

Гостивар

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Објавено

на

Граѓани поддржувачи на актуелниот турски претседател Реџеп Таип Ердоган денеска се собраа во Гостивар да изразат поддршка пред претседателските и парламентарни избори во Турција, кои ќе се одржат во недела на 14 мај, испраќајќи порака до оние кои имаат право на глас. На настанот се обрати Беким Кечаи апелирајќи да се поддржи турскиот претседател во трката за трет мандат.

„Поздрав до сите што посакуваат да имаме добра иднина. Мирот на Балканот може да биде само со Реџеп Таип Ердоган. Ние треба да бидеме многу внимателни како Албанци, Босанци, Санџклии и Македонците мусимани или друга вера. Во Турција се гласа за најдобриот лидер. Мир во овие земји може да има само со Ердоган, затоа би сакал да апелирам сите Румели со потекло од овие земји на 14-ти мај да го дадат својот глас за Реџеп Таип Ердоган, лидер кои ги брани интересите на сите, и оние кои се во НАТО и оние кои не се во НАТО. Уште еднаш апелирам од центарот на Гостивар, да се поддржи актуелниот претседател кој нуди безбедност и мир во Македонија, Косово, Албанија за сите“, рече Кечаи.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 4 недели

Денес е Прочка – Проштевајте и побарајте прошка од оној на кој сте му згрешиле

ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024пред 3 недели

Потврдени листите на СДСМ, гостиварката Ема Нешковска трета во ИЕ 6

Гостиварпред 1 недела

Несреќа на патот Гостивар – Стража, сообраќајот во прекин

Гостиварпред 2 недели

Над 530.000 денари украдени од картичка на гостиварец

Гостиварпред 3 недели

Физички напади во рибинк и на улица во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 недели

Пријавен физички напад во Фазанерија

Гостиварпред 2 недели

Акција за уредување околу спомен-плочата на загинатите градители на ХЕС Маврово во Торбешки мост

Гостиварпред 4 недели

Гостиварецот Владо Глигоровски со „Аманет ви оставам“ настапи на јубилејниот „Гоце Фест“

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 7 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена