Поврзи се со нас

Гостивар

Група момчиња од Гостивар фатени со марихуана во Тетово ноќеска

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово вчеравечер (16 март) околу 23 часот и 30 минути, на улица „Браќа Миладинови“ во Тетово, лишиле од слобода 22 годишник и 18 годишник од гостиварско Чегране, 16-годишен малолетник од гостиварско Чајле и 19-годишениот, затоа што им била пронајдена и одземена марихуана.

Четворицата се задржани во Полициската станица Тетово и по целосно документирање  на случајот ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци, извести полицијата.

 

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена