Поврзи се со нас

Гостивар

Гушкање во Гостивар…Мицкоски, Заев, Таравари

Изјавата на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека при посетата на Гостивар граѓани Албанци му приоѓале, го прегрнувале и велеле дека ќе гласаат за неговата партија, поткрена прашина меѓу политичарите.

„Мицкоски веројатно не го препознал Таравари. Може господинот Таравари, или неговиот шеф на кабинет и тимот околу него, да го гушкаат. Дај боже да го дочека тоа, Албанците да го гушкаат. За тоа треба да се покаже, да го постави својот наратив така и да се растерети од таа филозофија на неговиот шеф „Чиста Македонија“, „Македонија на Македонците“ и слично.“, рече во синоќешното интервју во емисијата 360 степени, премиерот Зоран Заев.

Градоначалникот Арбен Таравари не остана покусо за коментар, па на својот фејсбук профил напиша: „На Мурто Амнестија не му пречи бегството на Груевски, ниту слободата на Велјановски, ниту затворот на Фета Алими, запнал со Гостивар“.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно