Поврзи се со нас

Гостивар

Гушкање во Гостивар…Мицкоски, Заев, Таравари

Објавено

на

Изјавата на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека при посетата на Гостивар граѓани Албанци му приоѓале, го прегрнувале и велеле дека ќе гласаат за неговата партија, поткрена прашина меѓу политичарите.

„Мицкоски веројатно не го препознал Таравари. Може господинот Таравари, или неговиот шеф на кабинет и тимот околу него, да го гушкаат. Дај боже да го дочека тоа, Албанците да го гушкаат. За тоа треба да се покаже, да го постави својот наратив така и да се растерети од таа филозофија на неговиот шеф „Чиста Македонија“, „Македонија на Македонците“ и слично.“, рече во синоќешното интервју во емисијата 360 степени, премиерот Зоран Заев.

Градоначалникот Арбен Таравари не остана покусо за коментар, па на својот фејсбук профил напиша: „На Мурто Амнестија не му пречи бегството на Груевски, ниту слободата на Велјановски, ниту затворот на Фета Алими, запнал со Гостивар“.

Сподели ја веста:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Спортпред 4 недели

ФК Гостивар по 9 години се врати во Првата македонска фудбалска лига

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена