Поврзи се со нас

Останато

#Седидома: Три љубовни приказни – Три предлог филмови за овој викенд

Некои филмови се вечни, а такви стануваат поради различни причини, ви предлагаме три филмски остварувања, секој со дебело оставен траг во своето време. Со цел да „украдете“ неколку часа додека седите дома и ги почитувате препораките. За овој викенд ви предлагаме три љубовни приказни.

Breakfast at Tiffany’s (1961) (комедеија, драма, романса)

Млада њујоршка социјалистка станува заинтересирана за младо момче кое се вселува во стан, во нејзината стамбена зграда, но нејзиното минато се заканува дека ќе им застане на пат…
Режија: Блејк Едвардс  Улоги: Одри Хепборн, Џорџ Пепард, Патриција Нил

Ghost (1990)  (драма, фантазија, романса)

 

Откако еден млад човек ќе биде убиен, неговиот дух останува зад себе помеѓу живите, бидејќи има недовршена работа, односно да ја предупреди својата љубена за опасноста во која се наоѓа, со помош на видовита жена.
Режија: Џери Зукер  улоги: Патрик Свејзи, Деми Мур, Вупи Голдберг

A Star Is Born (2018) (драма, музички, романса)

Музичар ѝ помага на млада пеачка да го пронајде патот до славата, додека неговиот пат во кариерата, годините и алкохолизмот го носат во надолна линија.
Режија: Бредли Купер  улоги: Лејди Гага, Бредли Купер, Сем Елиот

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!