Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Хабиб Нурмагомедов ја одбрани титулата првак на УФЦ – Мекгрегор побара реванш во Москва

Рускиот борец Хабиб Нурмагомедов ја одбрани УФЦ титулата во лесна категорија. Совладувајќи го синоќа во Абу Даби американскиот борец Дастин Порие.

Нурмагомедов го доби натпреварот после две и пол рунди. Порие покажа добра тактика против ваквиот стил на борба но, во третата рунда на момент му попушти концентрацијата и Хабиб го искористи тоа, го доби дуелот со класично гушење.

Веднаш по победата на Хабиб, Мекгрегор се јави преку социјалните мрежи, кадешто побара реванш и тоа во Москва.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!