Поврзи се со нас

Гостивар

Хепенинг по повод Нова Година во ОУ „Единство“ во Гостивар

Објавено

на

Дворот во основното училиште „Единство“ во Гостивар денес беше место на празнична предновогодишна атмосфера, весели и вредни деца во заедничко дружење и споделување убави моменти. Колективот и учениците решија по повод Нова Година да организираат хепенинг со учество на децата од паралелките на македонски, албански и турски наставен јазик.

На посебни штандови беа изложени разни креативни изработки, новогодишни украси, декорации, честитки, како и колачи направени од самите ученици и наставниците, кои се продаваа по симболична цена. Собраните средства ќе бидат наменети за купување на музички инструмент за часовите по музичко.

Не изостана и дружењето со Дедо Мраз, кое за дечињата според новогодишните традиции и обичаи е најрадосниот дел од празнувањето.

Праазниците се убави кога се споделува радоста, порачаа од ОУ „Единство“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена