fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Холандија победи на Евросонг 2019, Тамара на осмото место!

Објавено

на

Претставникот на Холандија Данкан Лоренс со баладата „Аркаде“ вечерва победи на изборот за песна на Евровизија во Израел.

Македонската претставничка Тамара Тодевска со Proud се пласираше на осмото место и освои вкупно 295 бода. Тамара имаше фантастичен настап, беспрекорна и моќна изведба, освои многу 10-ки и 12-ки од жири комисиите и долго време беше на врвот на табелата, но не освои доволен број бодови од гласањето на публиката за да ја задржи позицијата.

 

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!