Поврзи се со нас

Гостивар

Холот во техничкото училиште во Гостивар разубавен со интересна новогодишна елка

Објавено

на

Предновогодишната атмосфера, иако поскромно, веќе почнува да се чувствува наоколу. Украсувањето, елките, подароците се неизбежен дел од овој период од годината. Тоа го покажа и средното техничко училиште во Гостивар, каде деновиве во холот е поставена интересна новогодишна елка, изработена од дрво, а свети во различни бои за уште побогати празнични впечатоци. Во изработката учествуваа и средношколците од училиштето.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 1 час

Македонија дел од кампања на Амбер Алерт Европа-Како да се постапи при исчезнување на дете

Гостиварпред 2 часа

Света архијерејска Литургија во бигорскиот скит во Битуше посветен на браќата Кирил и Методиј

Парламентарни избори 2024пред 3 часа

Гласаат болни, немоќни и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните избори во 7 избирачки места

Македонијапред 3 часа

Одземен имунитетот на врховниот судија Георгиев, одобрен е и негов притвор

Технологијапред 16 часа

Топ 5 технолошки новитети кои доаѓаат во блиска иднина

Македонијапред 17 часа

Уапсен судија од Врховен суд поради сомневање за мито

Гостиварпред 18 часа

Ноќеска во Добридол лишени од слобода машко и женско лице поради физичка пресметка

Спортпред 19 часа

Манчестер сити четврти пат по ред шампион на Англија

Македонијапред 19 часа

Поевтинуваат бензините и дизелот

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Korridori në shkollën teknike në Gostivar i zbukuruar me bredh interesant të Vitit të ri

Објавено

на

Atmosfera e Vitit të Ri, edhe pse më modeste, tashmë ka filluar të ndihet përreth. Dekorimi, bredhat, dhuratat janë një pjesë e pashmangshme e kësaj periudhe të vitit. Këtë e ka treguar shkolla e mesme teknike në Gostivar, ku këto ditë në korridor është vendosur një pemë interesante e Vitit të ri, e punuar me dru, e cila shkëlqen me ngjyra të ndryshme për mbresa edhe më të pasura të festave. Në përpunimin morën pjesë edhe nxënësit e shkollës.

Популарно изминативе 100 дена