Поврзи се со нас

Занимливости

Хрвати со листа Чак Норис на локалните избори – забранети земјотреси, задолжителен кафе-час, озборување…

Објавено

на

Под слоганот „Јас ќе го водам Загреб поинаку – како шериф“ во главниот хрватски град пред два дена беше претставена нова изборна листа за претстојните избори под името Чак Норис 366.

„Почитувани сограѓани, дозволете ми да ги исполнам сите ваши желби, бидејќи јас сум единствениот што може да го стори тоа. Јас не само што ќе бидам градоначалник на Град Загреб или градоначалник на Хрватска, туку ќе бидам и градоначалник на вселената! “, порачаа од „штабот“ на Чак Норис во кафулето кое го носи името на славниот актер Норис. Кафулето токму со овој настан го одбележа роденденот на Чак Норис.

Тамошните медиуми пренесуваат дека во презентираната програма се издвојуваат неколку предизборни ветувања: забрана за земјотреси во градот Загреб, големо пиво по цена на мало, задолжително воведување „кафе-час“ и озборувања од 9 до 12 часот секој ден. Исто така ќе се иницира преименување на улици и плоштади по имињата на акционите херои – Рамбо, Роки и Стивен Сигал.

фото:Facebook/Chuch Norris

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 месец

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена