fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Хуманата акција на МОНТЕНЕГРО донесе радост и насмевки за учениците

Објавено

на

Компанијата Монтенегро по повод почетокот на новата учебна година, спроведува акција за помош на најзагрозените социјални семејства од Гостивар и околината, со која учениците се опремуваат со комплети училишен прибор. Од компанијата велат дека безгрижноста на секое дете е најдрагоценото нешто, кое секогаш треба да се поттикнува и помага, и токму затоа ја покренале оваа иницијатива, да им го олеснат септември на семејствата кои не можат да си дозволат да ги подноват дечињата.

„Ги замоливме Центарот за социјални работи и училиштата од Гостивар, да ни достават податоци на кои семејства и деца им е најнеопходна помош за да ја започнат новата учебна година безгрижно како сите останати. Така, деновиве ги посетуваме, им ја делиме донацијата и им посакуваме многу успеси во училиште“, велат од Монтенегро.

Компанијата најави дека и во иднина ќе поддржува и иницира општествено корисни акции со цел да им се помогне на оние граѓани, на кои помошта им е најнеопходна.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!