Поврзи се со нас

Вести

Хуманитарен концерт во Тетово за гостиварецот Ивица

Објавено

на

Утревечер во Тетово ќе се одржи хуманитарен концерт преку кој ќе се собираат финансиски средства за лекување на гостиварецот Ивица Срезоски.

Дваесетина пејачи, пејачки и групи од македонската фолк естрада ќе бидат дел од музичкиот настан наменет за помош на нашиот сограѓанин. Меѓу нив се Милица Кузмановска, Наум Петрески, Зуица Лазова, Благоја Груески, групата Фаворити, Ристо Елинидис, Славко Зафироски.

Концертот ќе се одржи во тетовскиот ресторан Арена, почетокот е закажан за во 20 часот, а билетите чинат 200 денари.

Ивица треба да замине на медицински третман со матични клетки во Кина следниот месец, но се уште ги нема собрано парите потребни за лекувањето кое му е неопходно да може да застане на нозе и да се движи нормално.


Booking.com

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Спортпред 2 часа

ЕВРО2024: Пивски рестрикции на дуелот меѓу Англија и Србија

Здравје и убавинапред 4 часа

Маска за регенерирање на косата која можете сами да си ја направите

Спортпред 19 часа

Почнува Европското фудбалско првенство ЕУРО 2024 – отвораат Германија и Шкотска

Гостиварпред 21 час

Мајка пријавила физички напад со солзавец врз нејзиниот малолетен син во Гостивар

Вестипред 21 час

Путин: Прекин на огнот и мировни преговори веднаш штом Украина ги повлече војниците и прекине кандидатурата за НАТО

Гостиварпред 22 часа

Жена од Долна Бањица повредена при гаснење на пожар

Вестипред 23 часа

Почнува муслиманскиот аџилак, се очекуваат два милиони аџии

Гостиварпред 24 часа

Гостиварец пријавил уцена со фотографија на малолетната ќерка на социјални мрежи

Гостиварпред 1 ден

ЦУК: Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

Гостиварпред 3 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 5 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 4 недели

Како да се реши сообраќајниот хаос во Гостивар? Гужви по улиците, паркира кој каде сака…

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена