Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 17/04/2019 | 12:39

Хуманитарен натпревар Ж.К.К Гостивар-Работнички во петок

Младинците на гостиварскиот Црвен крст во нова акција. Овој пат ја поттикнуваат хуманоста преку спортот. Во петок навечер (19 април), во спортската сала „Младост“ организираат  Хуманитарен кошаркарски натпревар помеѓу Ж.К.К Гостивар и Работнички.

Настанот има мото „Кош поблиску до целта“, а е во рамки на програмата Црвен крст во акција – Промоција на хумани вредности, како еден во низата хуманитарни настани кои младите волонтери ги организираа периодов во Гостивар.

Влезниците по цена од 50 денари, може да се купат во сите основни и средни училишта во Гостивар, како и на влезот на салата. Натпреварот почнува во 19 часот.

Собраните средства ќе бидат наменети за помош на социјално загрозено семејство.

Напишете коментар