Поврзи се со нас

Гостивар

Хуманитарна акција на Рамсторе и Меѓународниот Балкански Универзитет

Објавено

на

Рамсторе во соработка со Меѓународниот Балкански Универзитет организира хуманитарна акција за помош на граѓаните погодени од силниот земјотрес кој ја зафати Р. Турција со епицентар во Кахраманмараш, со поставување на кутии за донации на повеќе локации како што се: (Рамстор Гостивар, Рамсторе маркетот во Рамстор Мол, Рамстор Капитол Мол, Рамстор Сити Мол, Рамсторе Чаир, Рамсторе Водно, Рамстор Тетово Палма Мол и Рамсторе Карпош).

Сите заинтересирани граѓани можат да ги достават своите донации во обележаните кутии за донација во било која од горенаведените локации почнувајќи од денес па се до петок  до 22:00 часот.

Потребни и најнеопходни средства за донација се:

-ракавици
-капи
-монтки
-јакни
-чизми
-хигиенски средства за чистење
хигиенски влошки
-пелени
-бебешка храна
-влажни марамчиња
-перници
-јоргани
-перници
-ќебиња
-конзервирана храна

Донацијата ќе биде доставена до АФАД Туркије (Центар за управување со катастрофи и вонредни состојби при Министерството за внатрешни работи на Република Туркије)

  • Тимот на Рамсторе е во постојана комуникација со надлежните служби и институции и како општествено одговорна компанија ќе продолжиме да придонесуваме се што е потребно за оние на кои што им е неопходна помош, соопштуваат од Рамсторе.

Рамсторе Македонија го изразува своето длабоко сочуство до семејствата кои ги загубија своите сакани за време на катастрофалниот земјотрес. Се надеваме дека сите оние кои беа повредени или затекнати во оваа катастрофа ќе имаат брзо заздравување.

(комерцијална објава)

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Здравје и убавинапред 6 часа

Летно-зимско време…Кои се последиците од поместувањето на часовникот

Гостиварпред 8 часа

Кривична за измама против гостиварец, наплатил 1.800 евра да направи кујна ама не ја испорачал

Македонијапред 11 часа

Годинава ќе има дополнително олеснување на државната матура

Македонијапред 11 часа

Доделени годишните новинарски награди на Здружението на новинари на Македонија

Гостиварпред 13 часа

На Светскиот ден на театарот Гостиварски театар започна подготовка на нова претстава, комедија за бракот

Македонијапред 14 часа

Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат

Гостиварпред 15 часа

Усмртена мечка на патот Тетово-Скопје, возачот повреден

Гостиварпред 16 часа

Неделна акција на полицијата за брзо возење-49 казни во Гостивар, 99 во Тетово

Вестипред 18 часа

Ќе ставам крај на војната во Украина за 24 часа, вети Трамп

Гостиварпред 7 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена