Поврзи се со нас

Гостивар

Хуманитарна акција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Гостивар во пресрет на Новата Година

Објавено

на

Под мотото ,,Биди Хуман – предизвикај насмевка”, денеска во 30 населени места низ Македонија, Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ организираше хуманитарна акција, собирање донации на средства за помош на ранливи категории поединци и семејства.

Унијата на млади сили при ВМРО-ДПМНЕ од Гостивар како дел од оваа акција, свој штанд за собирање донации постави на плоштадот во Гостивар со желба да ги разубават новогодишните празници на соограѓаните на кои тоа им е најпотребно.

„Во оваа исклучително тешка година во која за жал се поголем број наши сограѓани имаат потреба од ваква помош, УМС како општествено одговорна младина цели кон тоа да предизвикаме насмевка на лицата на нашите сограѓани. Нашата цел е преку заеднички труд и солидарност да помогнеме и барем за миг да ги оттргнеме грижите на оние кои им е најмногу потребно. Да ја покажеме хуманоста на дело и да направиме барем овие празнични денови да бидат полни со насмевки“, рекоа од УМС на ВМРО ДПМНЕ во Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 1 ден

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена