Поврзи се со нас

Гостивар

И денес во делови од Гостивар ќе нема струја

Објавено

на

ЕВН информира дека екипи ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на гостиварска територија, поради што ќе има прекини во напојувањето со електрична енергија. Во периодот од 9 до 12 часот без струја ќе бидат корисниците од улиците „Тоде Богданоски“ и „Младен Симоноски“ во градот. Од 13.30 до 15 часот електрична енергија ќе нема во селото Топлица, додека од 10 до 12 часот централното подрачје на селото Дебреше. 

Вчера поради изведување работи за реконтрукција и модернизација на мрежата во цел Гостивар немаше струја околу два часа.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Македонијапред 3 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 3 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Edhe sot në disa pjesë të Gostivarit nuk do të ketë rrymë

Објавено

на

EVN informon se ekipe do të punojnë në rikonstruksion dhe modernizim të rrjetit të distribuimit në territorin e Gostivarit, për shkak së cilës do të ketë ndërprerje të furnizimit me energji elektrike. Në periudhën prej orës 9 deri në ora 12 pa rrymë do të jenë rrugët “Tode Bogdanoski” dhe “Mlade Simonoski” në qytet. Nga ora 13.30 deri në ora 15 energji elektrike nuk do të ketë rrymë në fshatin Toplicë, përderisa nga ora 10 deri në ora 12 pjesa qendrore e fshatit Debresh.

Dje për shkak të performimit të punëve për rikonstruksion dhe modernizim të rrjetit në gjithë Gostivarin nuk kishte rrymë rreth dy orë.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ

Популарно изминативе 100 дена