Поврзи се со нас

Гостивар

И дожд и сонце во новата работна недела

Објавено

на

Во новата работна недела ќе има и дождливи и сончеви денови, но времето ќе остане топло. За денес (понеделник) метеоролозите прогнозираат променливо облачно време со , слаби локални врнежи од дожд во попладневните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.Температурата во гостиварскиот регион ќе достигне 14 степени.

Утре (вторник) ќе владее сончево време со мала до умерена облачност и со услови за појава на слаб дожд во планинските подрачја. Температурата ќе се движи во интервал од 2 до 16 степени. Слично ќе биде времето и во среда со благ пораст на дневната температура. Во четврток и петок не‘ очекува облачно време, со услови за дожд.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена