fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

И жена нападната од бездомно куче во гостиварскиот парк

Објавено

на

По денешната објава за нападнато дете од куче во паркот во Гостивар, до редакцијата на Gostivarpress.mk пристигнаа неколку реакции од читатели кои ја потенцираат загриженоста од зачестените случаи на повредени од бездомни кучиња.

Некои читатели ни испратија фотографии на кои се гледаат чопори кучиња скитници низ улици во различни делови на Гостивар, укажувајќи на потенцијалната опасност за граѓаните кои се движат по нив.

Читателка ја сподели трауматичната случка на нејзината мајка, која била нападната од куче, утрово околу 9 часот и 30 минути. Според нејзиното кажување, врз жената на возраст од 60 години, која поминувала низ паркот близу Спортската сала, се нафрлило куче скитник, ја каснало и при тоа и откинало дел од месото на ногата. Случајот го пријавиле во полиција, а на нападнатата жена и била пружена  медицинска помош. Како што кажува нејзината ќерка, таа се` уште е во стресна состојба и има болки од нападот.

 

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!