Поврзи се со нас

Рецепти

Идеални за брз појадок – Домашни брускети

Одлична идеја да го искористите стариот леб, а воедно појадувате нешто навистина вкусно и едноставно за подготовка. Ако сте по месото, додајте парче сланина, шунка или кулен. Вкусот секако е одличен. 

Доколку немате багет, француско лепче, парче леб исечете го на половина или четвртина, како би го добиле тој еден-залак ефект.

Подготовката на брускетите е едноставна:
– испрскајте го секое парче леб со маслиново масло
– на секое парче посипете по малку лук во гранули
– додајте по една кафена лажица домат во парчиња
– малку сол
– додадете по парче сланина, шунка, кулен
– посипете магдонос или оригано
– печете ги 15 минути на 200 степениУбав апетит.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!