Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 05/12/2018

Им се заканувал со пиштол на улица во Гостивар, доби кривична од полицијата

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 70 годишен жител на гостиварско Форино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,загрозување со опасно орудие при тепачка или караница”.

МВР известува дека на 3 октомври годинава, околу 07.10 часот во кафетерија на улица „Браќа Ѓиноски“ во Гостивар, по претходна вербална расправија, пријавениот упатил закани кон три лица од Добридол, на возраст од 40, 27 и 49 години, при што извадил и пиштол, кој го носел со себе. При преглед над пријавениот полициски службеници пронашле и одзеле пиштол „Глок” и рамка со 13 куршуми калибар 9 мм.

 

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*