fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Импресивна победа на КК Гостивар над МЗТ Скопје 98:82

Објавено

на

КК Гостивар во четвртиот дуел сезонава успеа да и нанесе пораз на МЗТ Скопје, единствена екипа против која немаше победа сезонава. Ги совладаа аеродромци со резултат 98:82.

Одличен натпревар одиграа избраниците на Марјан Србиноски, наметнувајќи силно темпо од првиот минут.

Јурај Сегариќ и Александар Костоски имаа идентичен учинок од 19 поени и 8 асистенции. Ефианаи запиша 17, Димче Тасоски 15 поени, Фурстингер постигна 11, Димчевски 8, Димитриески 7 и Ре.Димитриески 2 поени.

Кај гостите Магдевски неше најрасположен запиша 16 поени.

На коло пред крај на Супер лигата, КК Гостивар се наоѓа на 4. позиција. Во последното коло гостува кај Кожув во Гевгелија, натпревар после кој ќе се знаат полуфиналните двојки во завршниот фајнал-фор.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!