Поврзи се со нас

Импресум

Сопственост на:

Основано од:
Ивица Адамоски

Редакција:
Љупка Антеска – Главен уредник
Ивица Адамоски
Меланија Николовска
Даница Среткоска
Александар Николоски
Никола Николоски

Контакт:
info@gostivarpress.mk


Gostivarpress.mk е интернет медиум кој преку својата редакција обезбедува информации за најновите настани и случувања во Гостивар, околните општини и Македонија. Gostivarpress.mk објавува вести во различни категории, вклучувајќи локални настани, политика, спорт, забава, култура, бизнис, наука и технологија, меѓу другите.

На Gostivarpress.mk може да се најдат вести кои се актуелни и релевантни за локалната заедница, како и вести кои ги објавуваат информативните агенции и медиуми во Македонија и светот. Редакцијата користи различни извори за вести, вклучувајќи ги истражувачки новинарски тимови и кориснички генерирани содржини.

Gostivarpress.mk има за цел да ги информира своите читатели за сите важни настани и случувањата во нашата земја, како и со меѓународните настани кои се од интерес за глобалната заедница. Сајтот се обновува секојдневно, објавувајќи најнови информации и вести за да ги задоволи потребите на своите читатели.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 4 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 6 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement