Поврзи се со нас

Импресум

Сопственост на:

Основано од:
Ивица Адамоски

Редакција:
Љупка Антеска – Главен уредник
Ивица Адамоски
Меланија Николовска
Александар Николоски
Никола Николоски
Небојша Петревски

Контакт:
info@gostivarpress.mk


Gostivarpress.mk е интернет медиум кој преку својата редакција обезбедува информации за најновите настани и случувања во Гостивар, околните општини и Македонија. Gostivarpress.mk објавува вести во различни категории, вклучувајќи локални настани, политика, спорт, забава, култура, бизнис, наука и технологија, меѓу другите.

На Gostivarpress.mk може да се најдат вести кои се актуелни и релевантни за локалната заедница, како и вести кои ги објавуваат информативните агенции и медиуми во Македонија и светот. Редакцијата користи различни извори за вести, вклучувајќи ги истражувачки новинарски тимови и кориснички генерирани содржини.

Gostivarpress.mk има за цел да ги информира своите читатели за сите важни настани и случувањата во нашата земја, како и со меѓународните настани кои се од интерес за глобалната заедница. Сајтот се обновува секојдневно, објавувајќи најнови информации и вести за да ги задоволи потребите на своите читатели.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Вестипред 13 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 15 часа

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 16 часа

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 19 часа

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Македонијапред 20 часа

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Гостиварпред 21 час

Приведена жена во ПС Гостивар: Го нападнала сопругот, се заканувала на синот

Гостиварпред 22 часа

Објавен конкурсот-Во средните училишта во Гостивар околу 1.300 слободни места

Вестипред 22 часа

Покренато обвинение против Доналд Трамп – Прв поранешен претседател на САД кој е кривично гонет

Гостиварпред 23 часа

Викенд временска прогноза

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 4 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 4 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување: