fbpx
Поврзи се со нас

Здравје и убавина

„Инфузија“ од природата за добро здравје

Објавено

на

Силен имунитет е клучниот фактор за борба против настинките и вирусите. Најдобар начин да го постигнете тоа е секако преку даровите на природата. Во оваа прилика ви пренесуваме рецепт за подготовка на сок кој помага во зајакнување на имунитетот и подобрување на крвната слика.

Состојки:

1кг. цвекло

1кг. морков

1кг. јаболка

½ кг. мед

Подготовка:

Цвеклото, морковот и јаболката се рендат, се додава медот, убаво се меша и смесата се остава да отстои 24 часа. Потоа се процедува низ газа и сокот е готов. Се пие по една чаша дневно. Со оглед дека рокот на траење му е 5 дена, дел од сокот може да го замрзнете во пластични шишиња и да вадите од замрзнувачот по потреба.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!