Поврзи се со нас

Гостивар

Инспекции низ локалите во Гостивар, се проверува дали гостите имаат сертификати за вакцина

Објавено

на

Ноќеска полициски службеници од СВР Тетово во координација со Државен пазарен инспекторат спровеле акциска контрола во угостителски објекти на тетовско-гостиварското подрачје.

Како што инофрмира портпаролот на СВР, Марјан Јосифоски контролирани биле вкупно 20 објекти, во коишто се откриени седум лица без да поседуваат сертификат за извршена вакцинација. Сите прекршоци се регистрирани на тетовското подрачје, додека во Гостивар не биле затекнати гости во локали без сертификати.

По целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни пријави, а соодветни поднесоци ќе има и за објектите каде се затекнати лицата, соопшти полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Inspeksione nëpër lokalet në Gostivar, mysafirët komtrollohen se a kanë çertifikatë të vaksinës

Објавено

на

Sonte zyrtarët policorë nga SPB Tetovë në koordinim me Inspektoratin Shtetëror të Tregut kanë kryer aksion kontrollues në objektet hotelierike në zonën Tetovë-Gostivar.

Sipas zëdhënësit të SPB-së, Marjan Josifoski, janë kontrolluar gjithsej 20 objekte, në të cilat janë zbuluar shtatë persona që nuk kanë pasur çertifikatë për vaksinimtë kryer. Të gjitha shkeljet janë regjistruar në zonën e Tetovës, ndërsa në Gostivar nuk janë gjetur mysafirë në lokalet pa çertifikata.

Pas dokumentimit të plotë të rastit do të bëhen paraqitjet përkatëse, si dhe do të ketë parashtresa përkatëse për objektet ku janë gjetur personat, njoftoi policia.

Популарно изминативе 100 дена