Поврзи се со нас

Гостивар

Инспекции низ локалите во Гостивар, се проверува дали гостите имаат сертификати за вакцина

Објавено

на

Ноќеска полициски службеници од СВР Тетово во координација со Државен пазарен инспекторат спровеле акциска контрола во угостителски објекти на тетовско-гостиварското подрачје.

Како што инофрмира портпаролот на СВР, Марјан Јосифоски контролирани биле вкупно 20 објекти, во коишто се откриени седум лица без да поседуваат сертификат за извршена вакцинација. Сите прекршоци се регистрирани на тетовското подрачје, додека во Гостивар не биле затекнати гости во локали без сертификати.

По целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни пријави, а соодветни поднесоци ќе има и за објектите каде се затекнати лицата, соопшти полицијата.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 час

Сообраќајна акција насочена кон мотоциклистите, во Гостивар 22 казни

Македонијапред 2 часа

Составот на новата влада ќе биде доставен во Собрание во вторник

Гостиварпред 3 часа

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Македонијапред 3 часа

МОН препорача скратени часови и проветрување на училниците поради жешкото време

Гостиварпред 4 часа

Метео аларм за нестабилно време со порој и грмежи во четврток и петок

Гостиварпред 5 часа

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 6 часа

Тешко повреден малолетен пешак во Гостивар

Гостиварпред 6 часа

Продажбата на курбани во Гостивар дозволена само на Сточниот пазар во Фазанерија

Регионпред 8 часа

Поради топлотниот бран затворени училишта и градинки во Грција

Гостиварпред 5 часа

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 2 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 3 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Како да се реши сообраќајниот хаос во Гостивар? Гужви по улиците, паркира кој каде сака…

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Inspeksione nëpër lokalet në Gostivar, mysafirët komtrollohen se a kanë çertifikatë të vaksinës

Објавено

на

Sonte zyrtarët policorë nga SPB Tetovë në koordinim me Inspektoratin Shtetëror të Tregut kanë kryer aksion kontrollues në objektet hotelierike në zonën Tetovë-Gostivar.

Sipas zëdhënësit të SPB-së, Marjan Josifoski, janë kontrolluar gjithsej 20 objekte, në të cilat janë zbuluar shtatë persona që nuk kanë pasur çertifikatë për vaksinimtë kryer. Të gjitha shkeljet janë regjistruar në zonën e Tetovës, ndërsa në Gostivar nuk janë gjetur mysafirë në lokalet pa çertifikata.

Pas dokumentimit të plotë të rastit do të bëhen paraqitjet përkatëse, si dhe do të ketë parashtresa përkatëse për objektet ku janë gjetur personat, njoftoi policia.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена