Поврзи се со нас

Вести

Инстант лозот „7 х 7“ го израдува такси-возачот Ѓоко и неговото 5-члено семејство

„Не верував дека може да се добие на игра на среќа, додека и самиот не станав добитник “

Објавено

на

Ѓоко Ѓоргиовски, татко на три деца, млад човек, скромен, насмеан и разговорлив такси-возач од скопската населба Ченто е среќен добитник на премија од инстант лозот „7 х 7“ и веќе го вози својот нов прекрасен ХЈУНДАИ ТУСОН „изгребан“ на инстант лотарија.

Клучевите од атрактивниот автомобил ги предадовме на семејството Ѓоргиовски пред продажното место „Илијана“ во скопската населба Ченто, од каде што е купен добитниот лоз, а тие среќни и возбудени ни ја раскажаа својата приказна.

Имено, Ѓоко и Христина неодамна го продале стариот автомобил со намера да купат нов, подобар и покомфорен за своето 5-члено семејство. Неодамна, на враќање кон дома, на минување крај продажното место „Илијана“, сопругата на Ѓоко, Христина, предложила да купат 4 инстант лоза „7х7“. По неколку заменети лозови со помали добивки, гребејќи ги полињата на последниот лоз окриле три исти симболи − ХЈУНДАИ ТУСОН, коишто означуваат само едно – дека е освоена една од 14-те премии, едно од 7-те СУВ-возила ХЈУНДАИ ТУСОН.

Среќниот добитник сподели со нас дека неговите родители редовно играле лото, но нему не му се верувало дека може да е се добие на игра на среќа, па со сопругата само повремено играле инстант лотарија заради забава. „Не верував дека може да се добие на игра на среќа, додека и самиот не станав добитник“, ни рече Ѓоко и додаде: „Сега верувам, вистина било, отсега ќе уплаќам и лото, моите родители играа лото и пропуштиле 7-ка, но можеби мене пак ќе ми се посреќи“.

Среќното семејство Ѓорѓиоски со своите три дечиња планирале да заминат на одмор во Охрид и се мислеле од кого да позајмат возило. Но, ете, една добра идеја да купат инстант лозови на враќање кон дома, им го решила проблемот. Буквално, спакувани го дочекаа доделувањето, па откако го преземаа автомобилот ги испративме на одмор во Охрид од каде што очекуваме импресии и фотографии.

Ова е уште еден доказ дека среќата не се знае кога ќе се насмее, само треба вистински да веруваме во неа и да ѝ дадеме шанса, со некоја добра идеја.

Инстант лозот „7 х 7“, пласиран на 6.6.2023 год., нуди вкупно 14 премии од коишто 7 возила ХЈУНДАИ ТУСОН и 7 возила ХЈУНДАИ БАЈОН. За нешто повеќе од два месеца доделивме 3 од нив. Ги очекуваме новите среќни приказни.

(комерцијална објава)

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Гости: Анета Ќироска и Ема Нешковска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 недели

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 3 недели

На гостиварска патарина уапсени машко и женско лице за киднапирање

Гостиварпред 2 недели

Пријави за четири физички и едно правно лице за легализација на дивоградба во Општина Маврово и Ростуше

Гостиварпред 2 недели

Страотен случај во Гостивар: Мајка го оставила седуммесечното бебе само во куќа речиси дехидрирано

Гостиварпред 3 недели

Пукна над гостиварска Горна Бањица-Старт на градежните работи на Коридорот 8

Гостиварпред 4 недели

Убава можност за музичко уживање во Гостивар: Концерт на Влатко Стефановски Трио, влезот е бесплатен

Гостиварпред 4 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 1 месец

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 4 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Промотивно видео

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена