fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Инстант лозот „Дијамант” повторно во продажба

Објавено

на

Од денес, на сите продажни места на Државна лотарија на Македонија  инстант лозот  ДИЈАМАНТ повторно во продажба во својата трета серија.

ДИЈАМАНТ-от на Државна лотарија на Македонија е полн со најразлични парични добивки , почнувајќи од 50 денари па се до 300.000 денари. Третата серија носи и нов, променет дизајн како освежување на веќе еден од најбараните лозови, особено кога станува збор за инстант лозови кои се подаруваат за најразлични поводи. До сега ДИЈАМАНТОТ се покажа како инстант лоз кој најмногу се подарува за свадбите и венчавките  во акцијата СРЕЌА ПЛУС- наместо цвеќе подари инстант лозови . Во третата серија овој инстант лоз доаѓа во 500.000 примероци и носи вкупно 161.915 добивки.  Најголемата добивка  од 300 000 денари е предвидена за 5 играчи , а за другите играчи овој инстант лоз нуди 10 добивки од 100.000 денари, 10 добивки од 50.000 денари, 30 добивки од 15.000 денари  итн. се до 130.000 добивки од по 50 денари.  Цената на инстант лозот е иста – 50 денари , па затоа не пропуштајте ја шансата да го пронајдете еден од добитните симболи  како што се дијамантскиот прстен и дијамантот кои може да ве доведат до една од  161.915 добивки кои ги нуди овој лоз.

Играта е забавна со самото тоа што нуди дури 10 шанси , т.е. 10 игри во еден инстант лоз. Од многуте симболи само прстенот и Дијамантот се добитни симболи. Лозот е добитен доколку изгребете Прстен , но доколку изгребете ДИЈАМАНТ добивката се удвојува.

Играј, добиј, блесни од радост!

Пронајди го Дијамнтот и удвој ја добивката!

(комерцијална објава)

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!