Поврзи се со нас

Спорт

Интер прв финалист во Лигата на шампионите

Објавено

на

Интер синоќа го победи Милан со 1:0 во реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите.

Стрелец на единствениот гол на оваа средба беше Лаутаро Мартинез, кој погоди во 74. минута од натпреварот на асистенција на Ромелу Лукаку.

Првиот натпревар заврши со резултат 2:0 во корист на „Нероаѕурите“.

Интер победи со вкупни 3:0 и се пласираше во финалето на Лигата на шампионите, каде ќе се соочи со победникот од другата полуфинална пресметка која е закажана за вечерва меѓу Манчестер Сити и Реал Мадрид.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена