Поврзи се со нас

Гостивар

IQOS ќе се продава на плоштадот во Гостивар

Објавата не е наменета за лица со возраст под 18 години.

Објавено

на

Иновативниот електричен уред IQOS за загревање на тутунот, кој претставува подобра алтернатива на пушењето цигари ќе може да се најде во мобилната IQOS зона поставена на централниот плоштад во Гостивар. Работното време на ова IQOS продажно место во Гостивар е од понеделник до сабота, од 10:00 до 22:00 часот.

Освен во Гостивар, овој уред е достапен и во продажните партнери во повеќе други градови во земјата. Во главниот град Скопје има вкупно пет IQOS зони и тоа во трговските центри Ист Гејт Мол, Скопје Сити Мол, Капитол Мол, Рамстор Мол и мобилната зона која се наоѓа во Веро Тафталиџе. Покрај тоа, овој производ може да се купи и онлајн преку веб-продавницата.

Уредот е резултат е на работата и посветеноста на повеќе од 430 врвни научници и експерти ангажирани од Филип Морис, а инвестирани се повеќе од 8 милијарди долари. Достапен на 70 пазари во светот и вкупно го користат 21,2 милиони луѓе, од кои 15,3 целосно се откажале од пушењето и направиле промена кон подобра алтернатива. Повеќе можете да дознаете на: PMI Science | Philip Morris International.

(комерцијална објава)

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 1 ден

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена