Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 08/11/2018

Исклучување на струјата денес во делови од гостиварскиот регион

Поради изведување зафати на електродистрибутивната мрежа, денес (8 ноември) ќе има прекини во снабдувањето со струја во делови од поширокиот гостиварски регион.

Во периодот од 10 до 14 часот, без електрична енергија ќе остане дел од селото Маврово, додека од 12.45 до 15.15 часот струја ќе нема во дел од населбата Питарница во Гостивар.

Од утрово, прекин на електричната енергија има и во дел од Врапчиште, кој според најавите ќе трае до 12.30 часот.

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*