fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Исполнет е цензусот, се очекуваат резултатите: Гордана или Стево?

Објавено

на

Според податоците од Државната изборна комисија до 18.30 часот, во земјава гласачкото право го искористиле 44,5% од избирачите, со што е исполнет цензусот за избор на претседател на државата во вториот круг од Претседателските избори 2019. Гласале вкупно 801.757 граѓани.

Гласачките места се затворија во 19 часот и избирачките одбори работат на пребројување на гласовите. ДИК ќе ги објавува резултатите сукцесивно по електронски пат.

Македонската јавност е во исчекување на изборните резултати кои треба да го дадат одговорот на прашањето Кој ќе биде идниот претседател на државата: Стево Пендаровски или Гордана Силјановска Давкова?

 

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!