fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Истепан судија по фудбалски натпревар во Гостивар

Објавено

на

Навивачи се нафрлиле врз судија од Гостивар откако завршил фудбалски натпревар кој се играл вчера попладне на спортскиот терен во Горна Бањица.

Според информациите од полицијата, гостиварецот С.М (28), кој бил, главен судија на фудбалскиот натпревар помеѓу Трабзонспор од Горна Бањица и Беса од Добридол, вчера околу 15 часот, по завршувањето на натпреварот, физички бил нападнат од повеќе лица од Горна Бањица, кои влегле на теренот. Напаѓачите се нафрлиле на С.М. и повеќе пати го удриле со тупаници и клоци. Тие продолжиле да му се закануваат и по пристигнувањето на медицинското возило за укажување лекарска помош.Со полициска интервенција била спречена натамошна ескалација на инцидентот.
Од СВР Тетово соопштуваат дека се преземаат мерки и активности за целосно расчистување на случајот. Идентификувани се неколку лица кои се сомничат дека учествувале во нападот врз главниот судија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!