Поврзи се со нас

Гостивар

Итно! Се бара крвна плазма A негатив за пациент од Гостивар

За пациент на 65 годишна возраст од Гостивар итно се бара донатор на плазма со крвна група A RH негатив прележан Ковид-19.

Сите граѓани кои се во можност да помогнат нека се јават на телефонскиот број 075/296-111 (Панче).

Да покажеме хуманост и да помогнеме нашиот сограѓанин да се избори со тешката болест!

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!