fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Избори 2016: Проверете каде точно гласате – број за пријава на нерегуларности

Објавено

на

Доколку сеуште не се сигурни на кое избирачко место треба да гласате или ве нема во списокот на избирачкото место со внесување на своите податоци можете да проверите на Интернет.

Со пишување на вашиот матичен број, ќе можете да утврдите на кое место можете да го остварите вашето гласачко право.

Граѓаните кои сакаат да пријават евентуални нерегуларности или да дадат информации поврзани со изборниот процес, отворена е бесплатната телефонска линија 080 080 080.

На овој линк можете да видите каде треба да гласате: http://www.izbirackispisok.gov.mk

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!